تحقیق رابطه تغذيه و ورزش در ایران

تحقیق تغذيه و ورزش,تحقیق در مورد تغذيه و ورزش,دانلود تحقیق تغذيه و ورزش,پروژه تغذيه و ورزش, دانلود تحقیق تربیت بدنی در مورد تغذيه و ورزش,بررسی تغذيه و ورزش,تحقیق تربیت بدنی تغذيه و ورزش, مقاله تغذيه و ورزش, پایان نامه تربیت بدنی پیرامون تغذيه و ورزش|اِل اِی|lay
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان تحقیق رابطه تغذيه و ورزش در ایران را مشاهده می نمایید.


بخشی از متن تحقیق:

تغذيه در ايران
در حفاري هايي که در بعضي از نقاط ايران مانند شوشتر، دامغان، تخت جمشيد و تپه سيلک کاشان به عمل آمده است، نشان مي دهد که کشاورزي در ايران بيش از 6000 سال پيشينه دارد.
زکرياي رازي که از ديد عده زيادي پدر علم تغذيه و رژيم هاي غذايي کودک شناخته شده است، توصيه هاي مختلفي در زمينه رژيم هاي غذايي دارد. همچنين در کتاب حفظ الصحه اثر اسرف بن محمد در زمينه تغذيه و رژيم در دوران مختلف زندگي مطالب سودمندي عنوان شده است .
اولين بررسي تغذيه اي در ايران در سال 1316 هجري شمسي در چند شهر و از جمله تهران توسط بانک ملي انجام شد و نشان داده شد که حدود 55 درصد از درآمد خانواده ها براي خريد مواد غذايي مصرف مي شود. بعد از اين تاريخ بررسي هاي محدود ديگري توسط بعضي اشخاص در نواحي کوچکي انجام گرفته که اهميت چنداني ندارند. پس از تأسيس انستيتو علوم تغذيه، در سال 1340 بررسي هايي در بسياري از نقاط کشور به عمل آمد که نتايج آنها چاپ و منتشر شده است. بررسي هاي انجام شده نشان مي دهد که بيشتر خانواده ها غذاي متعادل و متناسب با نيازهاي خود مصرف نمي کنند و کمبودهاي پروتئيني، ويتاميني و مواد معدني در برخي از خانواده ها مشهود است .
...

این تحقیق با فرمت word قابل ویرایش در اختیار شما قرار می‌گیرد.
تعداد صفحات تحقیق: 69